4 niezbędne akcesoria do pielęgnacji butów – podstawowe informacje o szczotkach, łyżkach, prawidłach…

Wyszukanie i kupienie wymarzonej pary butów to tylko połowa sukcesu. Pełnym sukcesem jest prawidłowa konserwacja i dbanie o zakupione buty.

W dzisiejszym świecie obuwia jednorazowego i zazwyczaj sezonowego sztuka pielęgnacji obuwia może wydawać się archaiczna dla ogółu społeczeństwa, ale to nic zbyt skomplikowanego. W tym artykule opiszemy kilka niezbędnych akcesoriów do pielęgnacji obuwia, które są niezbędne dla wymagającego posiadacza obuwia i mądrą inwestycją dla zabieganych codziennymi sprawami osób.

Prawidła do butów

Prawidła do butów to jeden z najwspanialszych wynalazków. Są zaprojektowane w celu utrzymania kształtu Twoich ulubionych butów i (w zależności od materiału) do maskowania zapachu i pochłaniania nadmiaru wilgoci. Niepisana zasada w świecie drewnianych prawideł do butów jest taka, że im ładniejsze buty, tym ładniejsze powinny być zakupione do nich prawidła.

Plastikowe prawidła do butów

Plastikowe prawidła do butów są dobre na rozpoczęcie przygody z profesjonalną pielęgnacją butów, zwłaszcza jeśli Twoje buty nie są aż tak drogie. Prawidła takie polecane są szczególnie do podróży – są lżejsze niż ich drewniani bracia i doskonale zapobiegną utracie kształtu butów podczas transportu.

Drewniane prawidła do butów

Plastikowe prawidła do butów są dobrą podstawową opcją, ale jeśli masz szlachetniejsze buty i chcesz długo zachować ich doskonały kształt, musisz wziąć pod uwagę opcję prawideł wykonanych z drewna. Tylko drewniane prawidła pochłaniają wilgoć z butów i w zależności od rodzaju drewna mogą również maskować pewne nieprzyjemne zapachy stóp. Nadmiar wilgoci może być wyrokiem śmierci dla dobrej skóry, powodując jej usztywnienie i z czasem zepsucie, co jest istotnym powodem, dla którego warto zakupić drewniane prawidła. Doskonale sprawdzają się tutaj uniwersalne prawidła do butów oferowane w sklepach. Ale są osoby które zamawiają prawidła perfekcyjnie dopasowane kształtem do wybranej pary butów.

Bardzo popularne są prawidła do butów wykonane z cedru ze względu na jego właściwości maskowania zapachów.

Łyżki do butów

Dziadkowie na całym świecie cieszą się, że młodzi ludzie czytają obecnie o klasycznym akcesoriach do pielęgnacji butów jakimi są łyżki do butów.
Podobnie jak w przypadku prawideł, łyżka do butów pomaga utrzymać kształt buta i w tym przypadku chroni piętę buta przed zgnieceniem po wielokrotnym wkładaniu stopy.
Początkowo łyżki do butów były wykonywane z rogu lub kości. W ostatnich latach łyżki wykonywane są głównie z metalu i plastiku.

Większy wybór łyżek do butów w sklepie

Kosmetyki, odżywki do pielęgnacji obuwia

Kosmetyki do obuwia są najbardziej skomplikowanymi akcesoriami do jego pielęgnacji, po prostu ze względu na ich ogromną różnorodność. Różne kosmetyki mają całkowicie inne działanie i są wykonane z różnych składników. Wszystkie natomiast mają wspólny cel – przedłużyć żywotność obuwia.

Neatsfoot Oil

Neatsfoot Oil jest wytwarzany z kości goleni lub nóg bydła i służy do zmiękczania i konserwacji wyrobów ze skóry. Może powodować ciemnienie nowej skóry.

Mink olil

Mink Oil pochodzi z tłuszczu … zgadłeś, norki. Mink Oil to jedna z najpopularniejszych odżywek do skóry i podobnie jak pozostałe odżywki, zmiękcza i nawilża skórę. Mink Oil tymczasowo przyciemnia skórę, na której jest nałożony, więc każdy użytkownik powinien mieć to na uwadze.

 

TARRAGO Impregnująca pasta olejowa Mink Oil 100ml
TARRAGO Impregnująca pasta olejowa Dubbin Mink Oil Tucan 100ml
Woski

Woski są używane do uszczelniania i ochrony skóry, ale można je również używać po nawilżeniu skóry, aby nadać jej dodatkowy połysk. Woskowe pasty do butów mogą być pochodzenia zwierzęcego lub ich skład może być oparty na ropie naftowej, ale oba rodzaje wosku (naturalny i syntetyczny) zapewniają dodatkową ochronę i nadają obuwiu atrakcyjne połączenie witalności i blasku.

 

SAPHIR 50 ml PASTA/WOSK DO OBUWIA
SAPHIR 50 ml PASTA/WOSK DO OBUWIA

Większy wybór past woskowych w sklepie SpaDlaButa.pl

Saddle Soap

Saddle Soap to świetny sposób na wyczyszczenie skóry w bardzo krótkim czasie. Co więcej nie tylko wyczyści i wzmocni twoje wyroby skórzane, ale również wypoleruje je za jednym zamachem. Saddle Soap zwykle zawierają łagodne mydło i wosk pszczeli, ale składniki są różne zależne od producenta.

Posts created 10

Dodaj komentarz

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top