Czyszczenie bardzo zabrudzonych butów Zara – będzie się działo :) !

Dzień dobry Moi Drodzy!

Dziś pokażę Wam jak szybko i skutecznie wyczyścić tekstylne buty. Mam takie ulubione buty Zary, niezwykle wygodne. Nie jestem w stanie ich wyrzucić… Mam do nich duży sentyment.

Zaraz pokażę Wam jak magiczny odplamiacz Saphir Omnidaim 100ml ( do zamszu, nubuku i tkanin) przywróci moim butom blask i pozwoli mi cieszyć się nimi przez kolejne miesiące, żeby potem znów poddać je gruntownemu czyszczeniu.

Jeśli jest taka możliwość – nie wyrzucaj starych dobrych rzeczy! Jeśli tylko jest taka możliwość napraw je! 🙂

Dzięki tamu nasze środowisko będzie bardziej czyste, a nasze portfele pełniejsze 🙂

Buty są bardzo brudne…. Poniżej zdjęcia zrobione telefonem.

 

Czyszczenie butów zacznijmy od usunięcia z nich kurzu i błota.

Pomoże nam w tym doskonała szczotka Marco Ricci z syntetycznym włosiem lub Marco Ricci No. 18 – Elena, Szczotka do zamszu z mosiężnym włosiem

 

A więc do dzieła!

Następny etap to czyszczenie butów delikatną szczoteczką z końskiego włosia Marco Ricci.

rozcieńczonym w stosunku 1:1 z wodą odplamiaczem SAPHIR Omnidaim – odplamiacz do zamszu, nubuku i tkanin.

Na filmie pokazałam jak szybko można wyczyścić takie buty. Ważne, żeby miejsca z plamami szorować dłużej. Po wyczyszczeniu buta szybko przecieram go czystą wilgotną ściereczką, żeby zmyć płyn. Następnie wycieram delikatnie do sucha czystym ręcznikiem. Należy robić to szybko, żeby but całkowicie nie przemókł

Jeśli nie masz prawideł do butów wypchaj wilgotnego buta gazetą lub ręcznikiem papierowym, aby nie stracił ładnego kształtu podczas wysychania.

Buty zostawiam do wyschnięcia. Jutro, kiedy buty będą suche przystąpimy do trzeciego etapu – użyjemy szczotki z mosiężnym włosiem, aby odświeżyć strukturę materiału na bucie.

A więc do jutra 🙂 czekamy aż buty wyschną….

Dzień później…

Wow, wow i jeszcze raz wow 🙂

Buty czyściłam szybko i niedokładnie (jak widać na filmnie, trwało to może 2 minuty), mimo to, efekt działania odplamiacza Saphir jest rewelacyjny!

Zobaczcie sami na zdjęciach poniżej 🙂 Wrzucam duże zdjęcia, żeby można było zobaczyć jak odplamiacz jest delikatny dla koloru i nie niszczy materiału. Zostało wyczyszczone wszystko 🙂 Zostały do naprawienia przetarcia i niewielka dziurka na obcasie – trzeba je potraktować renowatorem z odpowiednim kolorem. Ale są tak niewielkie, że ja nie będę sobie tym zawracać głowy.

Posts created 10

Dodaj komentarz

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top