Renowacja butów River Island – materiałowy wierzch + mnóstwo metalowych zdobień

Witajcie Kochani!

Dziś zajmiemy się renowacją/odświeżeniem butów River Island z materiałowym obiciem.

Buty są lekko poplamione, więc używam zwykłej wody z mydłem. Przy większych plamach do renowacji polecam rozcieńczony SAPHIR Omnidaim – odplamiacz do zamszu, nubuku i tkanin.

Ważne, żeby do czyszczenia wybrać odpowiednią szczoteczkę. Ja niestety uczę się na swoich błędach i do satynowej torebki użyłam kiedyś szczoteczki z plastikowym włosiem.

Tym razem wybrałam mazak Marco Ricci z delikatnym końskim włosiem. 

Mazak służy zazwyczaj do nakładania pasty do butów, ja zmieniłam jego przeznaczenie 🙂 i użyłam nowego mazaka do czyszczenia materiału. Mazak idealnie sprawdził się przy tych bogato zdobionych metalowymi elementami butach, ponieważ włosie dochodziło do każdego zakamarku. Nie wiem jak mazak zachowa się po kontakcie z wodą. Po pierwszym użyciu wygląda bardzo dobrze, czego nie mogę powiedzieć o szczoteczce dołączonej do odplamiacza, która rozpadła mi się po pierwszym czyszczeniu zamszowego buta przy renowacji z innego artykułu.

Przystępujemy do dzieła!

Ponieważ buty są lekko poplamione i plamy nie rzucają się w oczy dzięki bardzo wzorzystemu materiałowi zastosujemy zwykła wodę z mydłem.

Maczamy szczotkę w płynie i nanosimy na buta czyszcząc jego powierzchnię.

Przy dużych plamach na jasnych butach polecam jednak profesjonalny odplamiacz Saphira (pokażę jego rewelacyjne działanie podczas renowacji jasnych tekstylnych butów).

Szczoteczka Marco Ricci genialnie sprawdziła się podczas czyszczenia! Nie było żadnego zmechacenia materiału jak w przypadku mojej wcześniejszej wpadki przy czyszczeniu satynowej torebki. Tekstylia na butach nadal są w bardzo dobrym stanie.

Po wyczyszczeniu buta szybko przecieram je czystą wilgotną ściereczką, żeby zmyć mydło. Następnie wycieram delikatnie do sucha czystym ręcznikiem. Należy robić to szybko, żeby but całkowicie nie przemókł.U mnie się trochę wody nalało do środka :), ale to nic nie szkodzi. Szybko wytarłam.

Po wyczyszczeniu wycinam jeszcze wystające niteczki. Dobre są do tego precyzyjne nożyczki. Ja jestem zakochana w naszym bocianie (nożyczki do precyzyjnego cięcia) 🙂

 

Efekt jest powalający 🙂

Czekam teraz aż buty wyschną. Jutro wrzucę fotkę 🙂

 

 

 

Posts created 10

Dodaj komentarz

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top